Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Sosyal Medya Hesaplarımızı Takip Edebilirsiniz

• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz Facebook hesabınız ile buradan daha hızlı kayıt olabilrsiniz İyi forumlar dileriz...

Haber 16 Yıldır Objektifine Aksaray’ı Sığdırıyor

Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz Facebook hesabınız ile buradan daha hızlı kayıt olabilrsiniz
Admin İletişim!
16-yildir-objektifine-aksarayi-sigdiriyor-1687702468.png

Aksaray’ın tanınması ve marka şehir olması yolunda deklanşöre basan ve Aksaray’ın güzelliklerini fotoğraf karelerine sığdıran Serdar Ölçek (46), hobi olarak yaptığı fotoğrafçılık mesleği ile unutulmaz anlara tanıklık ediyor.

Aslen Bartınlı olan ve 16 yıldır Aksaray’da yaşayan Serdar Ölçek, hevesle başladığı fotoğrafçılık hobisi sayesinde şehrin tarihi ve doğal güzelliklerine farklı bir açıdan bakılmasını ve tanıtımının yapılmasına katkı sunuyor. Şehrin güzelliklerini ortaya çıkarırken dijital platformlardan da destek alan Ölçek, Aksaray’ı fotoğraf karesine sığdırmanın bir tutku olduğunu dile getirdi.

Aksaray’ın her sokağının farklı bir iz taşıdığını ve geçmiş ile geleceği bütünleştiren bir şehir olduğunu kaydeden Ölçek, şehirdeki güzellikleri herkesin görmesi gerektiğini belirtti. Profesyonel olarak 2015 yılından beri fotoğrafçılık yaptığını aktaran Ölçek, fotoğraf sanatının insana farklı bakış açıları kattığını ifade etti. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Kameramanlık ve Fotoğrafçılık bölümü mezunu olan Ölçek, fotoğrafların arşiv niteliği taşıdığını kaydetti.

Fotoğrafçılık alanında 12 kurs bitiren ve alanında uzman olan Ölçek, Aksaray’ın tanıtımına katkı sunmak ve değerlerini ön plana çıkarmak için deklanşöre bastığını dile getirdi. Aksaray ile alakalı her fotoğraf karesinin farklı anlamlar taşıdığını ve her noktasında farklı güzelliklerin saklı olduğunu söyleyen Ölçek, hem fotoğraf çekmenin hem de Aksaray’da olmanın kendisi için tutku olduğunu ifade etti. Sosyal medya hesaplarında yaptığı paylaşımlar ile şehir turizmine destek olan Ölçek, fotoğraflarına gelen beğeni ve yorumlardan durur duyduğunu ve Aksaray’ın tanıtımı noktasında fotoğrafçılık faaliyetlerinin devam edeceği bilgisini verdi.Objektifine yansıyan görüntüler ile başarılı çalışmalara imza atan Ölçek, Aksaray’ın saklı bir cennet olduğunu ve mutlaka tanınması gerektiğini kaydederek “Aksaray, doğası, tarihi ve güzellikleri ile mutlaka görülmesi gereken şehirlerden birisi. 16 yıldır bulunduğum bu şehirde pek çok kareye Aksaray’ı sığdırmaya çalıştım. Objektiflerime sığmayan bu şehrin saklı cennet diyebileceğim pek çok noktası var. Hem yerli hem de yabancı turistlerin bu şehri tanıması için bende katkı sunmak istedim ve hobi olarak yaptığım fotoğrafçılık ile Aksaray’ın güzelliklerini çerçeveme sığdırarak insanların beğenisine sunuyorum. Aksaray’ı seviyorum ve tanıtımını yapmak için çalışmalarıma devam edeceğim” şeklinde konuştu. (Haber: S.OLGUN)

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar