Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Sosyal Medya Hesaplarımızı Takip Edebilirsiniz

• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz Facebook hesabınız ile buradan daha hızlı kayıt olabilrsiniz İyi forumlar dileriz...

Haber Aksaray'da sel felaketinde kaybolan 3 aylık bebeğin dedesi: 'Torunumun ölü veya diri bulunmasını istiyorum'

Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz Facebook hesabınız ile buradan daha hızlı kayıt olabilrsiniz
Admin İletişim!
IMG_6177.jpeg

Aksaray'da meydana gelen sel afetinde kaybolan 3 aylık Asel bebeği arama çalışmaları devam ederken, bebeğin dedesi Hanefi Balcan, "Torunumun ölü veya diri bulunmasını istiyorum" dedi.

Aksaray'da 3 Eylül Pazar akşamı sağanak yağış sonrası meydana gelen sel felaketinde 1 kadın hayatını kaybederken, 3 aylık Asel bebek de gelen selde annesi Hayriye Balcan'ın kucağından düşerek akıntıya kapılıp kayboldu.

Sel felaketinin ardından Kireçlik mevkisinde bulunan Melendiz Çayı'nda başlatılan arama kurtarma çalışmaları, Asel bebeğin bulunabilmesi için Uluırmak kanalı ve çevresindeki arazilerdeki uzun bir hatta devam ediyor. Arama çalışmalarında 250 saha çalışanı ve 16 dalgıç ve aktif olarak görev yapıyor. Alan olarak genişletilen arama çalışmalarında ekipler sondalama yöntemiyle Asel bebeği bulmaya çalışıyor.

Selde annesinin kucağından düşerek kaybolan Asel bebeğin dedesi Hanefi Balcan (48), torununun ölü veya diri bulunmasını istediklerini söyledi. Konuşurken duygusal anlar yaşayan Hanefi Balcan, "Ekipler şu an arama yapıyorlar ama biz çocuğumuz ölü de olsa diri de olsa bulunup bize teslim edilmesini istiyoruz. Sel felaketi olduğu için bizim de elimizden bir şey gelmiyor ama tabii ki devlet erkanından, yetkililerden bu mücadeleyi bırakmamalarını ve torunumun bir an önce bulunmasını istiyorum" şeklinde konuştu.Pazar günü akşam saat 9 sıralarında dükkanını kapattığını anlatan Hanefi Balcan, "Servisteki oğlumu aradım 'neredesin' dedim. ' Baba, Doğantarla'nın oradan geliyorum' dedi. 'Aman dikkat et oğlum' dedim. Ancak büyük oğlum gelinimle birlikte Güzelyurt ilçesinden Aksaray'a gelirken, Sevinçli civarlarında bir petrolde duruyorlar, suyu görüp bekliyorlar. Ancak arka taraftan gelen yüklü miktardaki su bunları önüne katıp götürüyor.

Arabanın içerisinde Nazif Balcan, Hayriye Balcan ve bir de torunum vardı. Biz gece geldiğimizde ben evden çıkmadan, AFAD'ı, polisi, itfaiyeyi, jandarmayı aradım. Benim geldiğimde bir polis ekibi, bir ambulans bir de AFAD vardı burada. Gelinim otların arasından çıktı geldi, oğlumu da nehrin öbür tarafından bulduk. Şimdi ise torunumu bulamıyorum. Yetkililer ellerinden gelen yardımı yapıyorlar ama daha da yardım etmelerini istiyorum" diye konuştu

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar