Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Sosyal Medya Hesaplarımızı Takip Edebilirsiniz

  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Facebook hesabınız ile buradan daha hızlı kayıt olabilrsiniz
    İyi forumlar dileriz...

Haber Aksaray'da 'Toki Sosyal Konut' Kuyruğu

aksaray-da-toki-sosyal-konut-kuyrugu-15279106_amp.jpg


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçen günlerde TOKİ tarafından 2023-2028 arasını kapsayan 5 yıllık süreçte 500 bin sosyal konut, 250 bin konut amaçlı arsa ve 50 bin işi yeri yapma projesini duyurdu. Başvuruların dün itibariyle başlaması üzerine bankaların önünde uzun kuyruklar oluştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı 500 bin sosyal konut projesinden Aksaray merkeze sadece 200 adet sosyal konut düştü. Başvuruların dün itibariyle başlaması üzerine bankaların önünde uzun kuyruklar oluştu.

"YİYECEĞİMİZDEN KISACAĞIZ"

Aksaraylı engelli vatandaş Şenol Uysal şunları söyledi:

"12-13 Senedir bedensel engelliyim. Engelli maaşımız ile 5-6 bin lirayı buluyor. Daha önce kendi adıma 3 kere TOKİ'ye başvurdum ama çıkmadı şimdi ise görme engelli eşim üzerine başvuracağım. 1200 tane ev yapılacağını biliyorum Aksaray'a az ama yine de ne yapalım? Ödemeyi yiyeceğimizden, içeceğimizden kısacağız biraz da ufak tefek ayakkabı boyama işi yapıyorum onunla beraber temin edebilirim. Fakirin umudu bitmez biz de bir umutla çıktık geldik."

Başka bir Aksaraylı vatandaş, "Buraya Halk Bankasına TOKİ'ye yazılmaya geldim, daha önce de başvurdum çıkmadı birkaç kez başvurdum ama çıkmadı. Ben çiftçiyim, emekliyim devlet bunu bize hak tanıdıysa almak istiyoruz" dedi.
 

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar